Wydarzenia...
Wydarzenia...
21-06-2014r
Spartanie w Brzeziniaku i na Biegu Rzeźnika
Podstawowe informacje na temat XI Biegu Rzeźnika
Bieg Rzeźnika jest towarzyskim rajdem miłośników biegania i Bieszczadów. Blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin.
W tym roku już po raz jedenasty spotkamy się na starcie w Komańczy! Po raz jedenasty zapraszamy więc do zmierzenia się z trudną bieszczadzką trasą, innymi oraz – przede wszystkim – ze swoim partnerem (partnerką) i samym sobą. Mamy nadzieję, że pomimo gwarantowanego bólu udział w Biegu będzie dla wszystkich przyjemnością.
Start XI Biegu Rzeźnika odbędzie się jak zwykle z Komańczy, jak zwykle w piątek po Bożym Ciele: 20 czerwca 2014 o wschodzie Słońca (godzina 3:30). Biuro zawodów czynne będzie dzień wcześniej w godzinach 15:00-18:30 w Cisnej. Zakończenie Biegu odbędzie się 20 czerwca wieczorem w Cisnej. Przed i po zakończeniu grać będzie jak zwykle zespół Wiewiórka na Drzewie.
Rzeźniczek, czyli Mały Rzeźnik Rzeźniczek jest biegiem dla amatorów krótszego niż Rzeźnik biegania po górach, w tym także tych, którzy chcieliby, ale nie mogą wystartować w Biegu Rzeźnika – czy to dlatego, że jeszcze nie czują się gotowi, a chcieliby zobaczyć jak to jest na Rzeźniku, więc przyjechali, pokibicowali i są akurat w Bieszczadach, czy dlatego, że nie odpowiada im termin Rzeźnika (np. w tym samym czasie pracują w obsłudze i nie mogą równocześnie biec).
Bieg zaczyna się startem honorowym w Cisnej w sobotę, 21 czerwca 2014r o godz. 8:00. Ze startu wszyscy uczestnicy truchtają kilkadziesiąt metrów do stacji kolejki Cisna. Z Cisnej kolejką jedziemy do Balnicy, skąd jest start ostry. Trasa biegu prowadzi niebieskim szlakiem granicznym aż na szczyt Okrąglik (warto zwrócić uwagę, że na tej trasie szlak częściowo trawersuje południowe zbocze pasma granicznego, czego efektem jest kilkukrotna przeprawa przez naprawdę głębokie jary górskich potoków). Na Okrągliku skręcamy na czerwony szlak na północ i czerwonym zbiegamy do Cisnej.
Około 25km. trasa jest dosyć trudna, chociaż przepiękna i malownicza. Jest tylko jeden punkt kontrolny – na Przełęczy nad Roztokami. W pierwszej edycji, zwycięzca – Tomasz Lib – pokonał tę trasę w 2 godziny i 48 minut. Biegnąca jako „czerwona latarnia” Anna Magryś (teraz już Bieniecka-Magryś) zamknęła trasę w nieco ponad 5 godzin.
Biuro Zawodów będzie umiejscowione w ośrodku sportowym „Orlik” w Cisnej i będzie otwarte w przeddzień zawodów, 20 czerwca 2014r., w godz. 15:00-18:00.  Zawodnicy, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli w tym terminie dokonać rejestracji i odebrać pakietu startowego, proszeni są o indywidualny kontakt mailowy z Organizatorem w celu ustalenia innego terminu.
Po zakończeniu zawodów, wszystkich chętnych zapraszamy na ceremonię zakończenia.

i relacja naszej jednej Spartańskiej par Rzeźników:
http://spartaniedzieciom.org/2014/06/24/spartanskie-wrazenia-rzezniku-najdluzszy-dzien/Galeria2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Copyright © 2011 Siedlisko Brzeziniak - All rights reserved. Realizacja:    BitArtis - Prezentacje multimedialne, Strony www