Wydarzenia...
Wydarzenia...
14-11-2008r
II Festiwal Nalewek

„CZARNY BÓBR”, „ŻMIJÓWKA” czy „JARZĄBEK” to wcale nie nazwy zwierzaków, ale wyszukane bieszczadzkie trunki własnej konstrukcji. II Festiwal Nalewek dostarczył degustatorom mocy doznań smakowych, węchowych no i oczywiście gardłowych. Od nut orientalnych po leśne, od słomkowych po niemal czarne barwy, od cierpkości po absolutną słodycz.

W dwudziestu fantastycznych trunkach, znalazły się najróżniejsze owoce i przyprawy. Organizatorzy; Marianna i Aleksy Wójcik Kawiarnia "Stare Sioło" oraz Agnieszka i Krzysztof Banaszek "Siedlisko Brzeziniak" zadbali o wszelkie doznania uczestników. Od tych dla ciała, o czym stanowił suto zastawiony stół, po słodycz dla duszy - płynąca z fantastycznej muzyki jazzowej w wykonaniu zespołu AC-TRIO ze Słowacji. W sympatycznej atmosferze, w gwarze rozmów, czasem nawet w pełnym skupieniu, zaproszeni goście, oceniali kunszt nalewkowych hitów. Oceniał każdy uczestnik Festiwalu, a na karcie punktacyjnej, znalazły się 4 kryteria; walory wzrokowe, węchowe, to co smakuje w ustach i to co czuje nasze gardło. Za każdą kategorię można było otrzymać maksymalnie 10 pkt.
W rankingu barw, zapachów i smaków, zwyciężył trunek Państwa Demkowiczów "Czarny Bóbr", tuż za nim uplasowała się "Nadstajenna" Państwa Rymarowiczów, trzecia lokata, przypadła w pełnym zaskoczeniu, nalewce "Antygrypina" którą wraz z mężem skonstruowaliśmy całkiem niedawno. Tuż za podium, zaledwie jednym punktem, przegrała "Nasza Flasia Kochana" Państwa Kudełków z Oberży "Biesisko".
W każdym z ocenianych produktów, znależlismy coś oryginalnego, niepowtarzalnego, co świadczy o ekspesji i zaangażowaniu pomysłodawców. Zatem polecamy miłośnikom szlachetnych, bieszczadskich trunków te urokliwą imprezę i do zobaczenia za rok.

Galeria2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Copyright © 2011 Siedlisko Brzeziniak - All rights reserved. Realizacja:    BitArtis - Prezentacje multimedialne, Strony www